Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty?

fizjoterapia gdańsk

Fizjoterapeuta jest często mylony z człowiekiem, który z medycyną ma niewiele wspólnego. Tymczasem takie podejście to błąd. Żeby rozwiać te wątpliwości, przedstawimy jak wygląda taka wizyta.

Na początek – badania

Już na samym początku widać, że fizjoterapia ma wiele wspólnego z medycyną. Dlaczego? Ponieważ każdy fizjoterapeuta gdańsk zaczyna każdą wizytę od dokładnego zapoznania się z wynikami badań. Dlatego też na wizytę warto zabrać ze sobą całą, posiadaną w domu dokumentacją, uwzględniającą przebieg konkretnego leczenia i rozwój schorzenia.

Wywiad

Wywiad również jest bardzo istotny. Fizjoterapia gdańsk nie mogłaby mieć miejsca, gdyby nie zaawansowany wywiad z pacjentem. Pozwala on spojrzeć na dane schorzenie niejako z punktu widzenia pacjenta. Bardzo często wywiad ten daje sporo nowych, dodatkowych informacji dla fizjoterapeuty.

Zabiegi

Każdy fizjoterapeuta posiada swój pokój zabiegowy, w którym przeprowadza poszczególne zabiegi. Efekt tak przeprowadzonego leczenia będzie zależny od powyższych czynników. Dlatego konsultacje lekarskie nigdy same w sobie nie są zbędne, jeśli chodzi o leczenie fizjoterapeutyczne.

  1. Zwykle liczba takich zabiegów mieści się pomiędzy 1 a 3-ma. Co ważne – nie dotyczy to pacjentów pooperacyjnych.
  2. Zwykle wspomniane zabiegi dotyczą narządów ruchu. Dlatego fizjoterapeuta raczej nie pomoże nam w innych schorzeniach, chyba że jego zadaniem będzie wspomożenie leczenia z wykorzystaniem medycyny naukowej.