Techniki wisceralne – najważniejsze informacje

Szkolenia z technik wisceralnych dzisiaj stają się w zasadzie coraz bardziej popularne. Czym jednak zasłużyły sobie na taką popularność? Przede wszystkim naprawdę dobrymi efektami. O co dokładniej tu chodzi?

Czym są techniki wisceralne?

No właśnie – od tego warto zacząć. Co to w ogóle są za techniki i o co tutaj w nich chodzi? Otóż techniki te umożliwiają złagodzenie napięć powięzi, redukcję różnych skurczy wewnętrznych.

Jak to w zasadzie działa? Już dawniej mówiono, że człowiek jest całością. Nie można leczyć tylko poszczególnych organów, lecz po prostu człowieka. Nie jest bowiem tak, że organy zawieszone są w pustce. Wszystko, co jest wewnątrz człowieka powiązane jest ze sobą choćby poprzez układ krwionośny, limfatyczny, powięzie, więzadła, mięśnie.

Przykładowo ból łokcia wcale nie oznacza bólu związanego z problemem w stawie. Być może ból wiąże się z naciskiem na nerw w kręgosłupie, który unerwia tę okolicę albo ze złego ustawienia barku… Możliwości jest wiele.

Techniki wisceralne (sprawdź terminy szkoleń) zaś polegają na tym, żeby znajdować w ciele wszystkie takie miejsca ucisku, nadmiernego naprężenia czy zbicia tkanek, braku relaksacji ich i uwalniać to wszystko.

O czym trzeba pamiętać stosując te techniki?

Przede wszystkim – zajmować się tym może tylko i wyłącznie wykwalifikowana osoba, czyli fizjoterapeuta, terapeuta albo lekarz, pielęgniarka itp. po odpowiednim przeszkoleniu. Co więcej – dzisiaj coraz więcej osób będzie potrzebowało tej terapii…