Osteopatia – nowy nurt medycyny naturalnej!

kurs osteopatii

Choroby kręgosłupa oraz wszelkie dolegliwości związane z siedzącym trybem życiem to obecnie choroba cywilizacyjna XXI wieku. Na ostre bóle pleców skarży się już co druga osoba, której praca związana jest z siedzeniem przed komputerem. Wychodząc potrzebom pacjentów na przeciw współczesna medycyna opracowała nową metodę postępowania diagnostycznego oraz leczniczego, zwaną osteopatią.

Czym jest osteopatia?

Medycyna osteopatyczna to metoda leczenia oparta na zabiegach manualnych. Powszechnie uznana na Zachodzie, w Polsce cieszy się co raz większą popularnością, zarówno wśród lekarzy jak i pacjentów. Opiera się na poszukiwaniu przyczyn bólu, a następnie, poprzez zastosowanie różnorodnych metod naturalnych, na jego likwidacji. Warto wiedzieć, że każdy organizm posiada zdolność samoregeneracji. Terapeuci osteopatii dążą do pobudzenia mechanizmów regeneracyjnych, które warunkują tempo oraz skuteczność leczenia.

Osteopatia skierowana jest do osób uskarżających się na ostre lub przewlekłe bóle kręgosłupa, bóle stawów, głowy, posiadających wady postawy, a także dla osób po urazach sportowych.

Jak zostać osteopatą?

Osteopatą może zostać jedynie lekarz lub fizjoterapeuta, który ukończy licencjonowany kurs osteopatii. Tylko tak wykwalifikowany pracownik jest w stanie podjąć samodzielną praktykę osteopatyczną.

Medycyna naturalna, znana od wielu wieków, z pozoru może wydawać się jedynie wymysłem, jednak wiara w naturalne siły ciała może zdziałać cuda.