Czy opłaca się inwestować w szkolenia z mobilizacji blizny po cc?

Każdy fizjoterapeuta z pewnością spotkał się już z coraz większą ilością różnego rodzaju szkoleń i kursów dotyczących tego, jak w zasadzie przeprowadzić mobilizację blizny po cesarskim cięciu – https://www.movuto.pl/kompleksowa-terapia-blizny-2 . Czy warto w to inwestować? Oczywiście, że tak. Z jakiego powodu?

1) rosnąca popularność

Przede wszystkim trzeba powiedzieć dość jasno, że dzisiaj coraz więcej kobiet chce m=skorzystać z takiego zabiegu. skoro zaś rośnie popyt, powinna także wzrosnąć podaż – przynajmniej na pewno będzie się to opłacało fizjoterapeutom.

2) wiele korzyści zdrowotnych

Jednak nie można mówić tak, jakby mobilizacja blizny po cc była tylko i wyłącznie opłacalna z punktu widzenia terapeuty. Ten zabieg bowiem ma naprawdę wiele różnych korzyści zdrowotnych dla samej kobiety.

Przede wszystkim terapia blizny po cięciu cesarskim zasadniczo bardzo ułatwia wszelkie późniejsze ciąże – także samo zajście w nie. Warto także podkreślić, że teraz już nie traktuje się tak bardzo sztywno reguły, że po cięciu cesarskim nie można już rodzić naturalnie. Mobilizacja blizny na pewno ułatwi postaranie się o to.

Co więcej – warto jeszcze podkreślić, ze mobilizacja blizny po cięciu także doskonale wpływa na sylwetkę kobiety oraz ogólne jej samopoczucie. Niestety bowiem czasem wcale nie widać tego, że blizna jest gruba w środku, natomiast po latach czuć to w postaci różnego rodzaju bóli pleców, miednicy itp. Słowem taka terapia ma dużo właściwości zdrowotnych.